Professionaalne kardisõitja

Kardisõitja

#25 Patrick

Vanus: 16

Klassid: Mini 60, Rotax Junior Open, Rotax Max Junior, OK Junior, Iame X30 Junior, OK, KZ2

Karditeekond

Patricku kardisõidu teekond sai alguse aastal 2015, kui tegi oma esimesed tiirud hobikardiga Põltsamaal Kuningamäe kardirajal ja oli abiks Heveko Racing võidusõidu tiimis Aravete võistlusel.  Kuid põhiliseks lükkeks andis Laitse RallyPark-is korraldatud kardikool, kus sai lõpetatud parima sõitjana, mis andis indu edasi tegutsemiseks juba võistluskartidega. Sealt edasi saigi sõidetud peamiselt hobikartidega nii Eestis kui ka Inglismaal ning osaleti Talendid Rajale sarjas. Edasi loogilise jätkuna sai 2019. aastal ostetud esimene võistluseks mõeldud Tony Kart koos Micro ja Mini mootoriga. Muretsetud sai kõik vajalik lisaks ja alustati esimesi võistlusi Harrastajate kardisarjas, mis oli väga edukas, sest saavutati etapi võite ja üldarvestuses esimene koht. Edasi liiguti Prokart sarja ja prooviti Eesti Meistrivõistluste etappe klassis Mini 60. Lisatreeninguna sõideti võimalikult palju ka talvekarti Laitse Rally Park-is. Junior klassi liiguti aastal 2020 peale Itaalia laagrit, sest aeg oli küps tõeliseks võidusõiduks.  Võisteldi peamiselt Rotax Junior klassi võistlusi, kus saavutati kohti Top 3-s. 2020. aasta lõpp ja 2021. aasta alguses tehti kaasa suuremad Euroopa võistlused Iame X30 klassis Eestis ning Euroopas.

Peale seda keskendusime peamiselt Iame klassile, milles olime väga edukad. Tegime kaasa ka kaks etappi 2021 Olerex Eesti Meistrivõistlustel OKJ klassis, milles olime edukad vaatamata vähesele treeningule. Tulemusteks tublid kohad Portugali ja Hispaania Iame võistlustelt, samuti head sõidud Soome etappidel ja kirss tordiks Eesti Meister Iame X30 Junior klassis. Viimane andis võimaluse osaleda Itaalias MM-l kus sõitsime Maailma tippudega samas tempos. 2022.aasta hooaja eel on lahtisi otsi eelarve tõttu, aga soov on sõita kaasa Eestis CIK-FIA klassis OKJ ja Soome Iame X30 Senior klassis kõik võistlused professionaalsel tasemel. Seejärel suunduda jälle suurtele Iame X30 Euroopa ja Maailma võistlustele. 2022 talv alustame ka kereautode sarjas võistlemisega Junior 1600 klassis nii jäärajal kui ka rallikrossi etappidel Eestis.

Iame World Final 2021 in Adria

Iame World Final 2021 Adrias, esimene maailmavõistlus tehtud!
Trennis saavutasime hea kiiruse, iga treeningu järel paranes tehnika ning tunne oli hea.
Kvalifikatsioonis saime oma grupis  P8  ja see aeg andis tugeva 22. koha üldarvestuses, kus kokku oli umbes 100 maailma parimat sõitjat. Kaotasime parimatele sõitjatele vaid 0,1-0,2 sekundit, mis jäi veel Data-t analüüsides rajale.
Seega saime eelsõitudesse stardikoha 7. ja 8., mis oli väga hea kindlustamaks kohta finaalis 😉
Edastasime kvalifikatsioonis isegi Euroopa ja Suurbritannia tšempioneid!!!
Heat 1-s lükati rajalt välja kivile  ja seetõttu läks tagatelg kõveraks nii, et kaotasime palju kohti, kuid viimastel ringidel sõitsime liidritega samat aega.
Heat 2 – start oli hea, kuid kett purunes, seega pidime sõidu katkestama.
Heat 3 – mootor jooksis kokku 5.  ringil. Taaskord ebaõnn…
Esimene päev meil ei õnnestunud peamiselt tehniliste probleemide tõttu!
Heat 4 – P 11, kuigi ka siin esines muresid mootoriga.
Heat 5 – P14
Mootor ei olnud jätkuvalt nii hea nagu esimene päev, seega saime kõigest võimaluse C finaali. Kiirus oli hea ja sai hakatud võtma 3.kohta, kuid kaassõitja sissesõit põhjustas kokkupõrke kolmanda sõitjaga ning olime sunnitud katkestama.
Oli tunne, et oleks võinud ka selle sõidu võita.
Kui kõik sõidud oleksid õnnestunud ja poleks olnud tehnilisi probleeme, siis oleksime suutnud välja sõita koha TOP 20-s.
On olnud põnev ja hariv aasta ning loodan väga, et meie teekond maailma kardiradadel jätkub 😉
Igatahes suured tänud toetajatele!

EMV Aravete etapp 2021

Võistlemine OK Junior klassis oli eeltrenniks tulevale maailma meistrivõistlustele Adrias.

Stardis oli 15 parimat sõitjat, koos Soome sõitjatega.

Kvalifikatsioon: P9

Heat 1 – P8 (eestlastest P4)

Heat 2 – P4 (eestlastest P2)

Final – P6 (eestlastest P3)

Kokkuvõttes polnud paha, kuid mitmed eksimused kohtunike poolt valestartidega ajab sõitjatel rütmi sassi.

Iame Finland Honkajoki 2021

Iame Estonia X30 Junior viimane etapp ja Iame Finland 9. & 10. etapp.

Raske võistlus, kuna Soome konkurents on väga tugev ja stardirivis 38 sõitjat, aga me oleme samuti kiired sellel rajal.

Ilm oli laupäeval jahe ja väga varieeruv ning seadeid pidi väga mitmel korral muutma. Pühapäev oli seevastu hea, aga külm.

Laupäevane võistlus:

Kvalifikatsioon enda grupis – P3

Kvalifikatsiooni kokkuvõttes – P10 , startisime P7 kohalt.

Heat 1 – P10

Heat 2 – P10

Kokkuvõttes P13

Finaal – P31, kuna mootori rikke tõttu tuli katskestada 7. kohalt.

Kuid vaatamata ebaõnnestunud võistlusele olime Iame Estonia arvestuses P3 ja võitsime Iame Estonia meistritiitli ning saime pileti IFW 2021 võistlusele Adriasse.

Pühapäevane võistlus:

Kvalifikatsioon enda grupis P2

Kvalifikatsioon kõkkuvõttes P4

Heat 1 – P5

Heat 2 – P4

Final – stardis P5, lõpetasime P15

Finaalis oli taaskord probleeme mootoriga, kuna 5. ringil kaotas oma võimsust. Tuli vastu pidada kuni lõpuni…